Aktualności

ZABRANE KRÓLESTWO

dnia 29 stycznia 2018

 

Dlatego powiadam wam, że Królestwo Boże zostanie wam zabrane, a dane narodowi, który będzie wydawał jego owoce.  Mat. 21, 43

 

Słowa Jezusa przerażają. Ludzie, których uznał On za godnych Królestwa, do których wysyłał nieustannie swoje Słowo, zostają pozbawieni łaski i wszystkich przywilejów z tej łaski wypływających. „Królestwo zostanie wam zabrane” – mówi Chrystus. Cudownie obdarowani ludzie, stali się pełni pychy i buty. Wobec Darczyńcy wykazywali całkowity brak wdzięczności, a taka postawa zabiła w nich radość życia i ofiarną  miłość.

Przez lata nieobecności swojego Pana uznali, że otaczający ich świat i rzeczywistość, którą kształtowali własną wolą stanowią ich wyłączną własność. Sługi, które wysyłał Pan z misją przywrócenia prawdziwego życia do ich serc bili, kamienowali, zabijali, krzyżowali, palili na stosach i nimi pogardzali! Służba tych zamęczonych ludzi, miała na celu przygotowanie ich serc na powrót Króla, a zarazem Sędziego.

Pismo mówi, że Jego powrót oznacza, iż „Księgi zostaną otwarte” a winnica doświadczy oczyszczenia. Czuwaj, nieustannie czuwaj, wzywa nas Zbawiciel!

Czy grozi mi odebranie Królestwa? Czy moje dziedzictwo w Chrystusie jest niszczone przez moje lenistwo, egoizm i miłość do tego świata? Kim jestem i dokąd zmierzam? Dla kogo żyję i komu z miłością służę?

Andrzej Cyrikas