Aktualności

Dom pełen Ducha Niebiańskiego

Dom pełen Ducha Niebiańskiego

dnia 5 grudnia 2018

W Księdze Powtórzonego Prawa 11:18-21 zostało napisane: „Przyjmijcie zatem te moje słowa do swego serca,(…) aby pomnożyły się dni wasze i dni waszych synów w ziemi, którą Pan przysiągł dać waszym ojcom, tak jak dni niebios, które są nad ziemią.” Co to zdanie znaczy?  Zastanówmy się jak wyglądają dni niebios. W niebie nie ma żadnych walk, ani konfliktów, lecz tylko pokój i radość. A przede wszystkim wszechobecna miłość. My możemy posiadać właśnie taki dom, w którym każdy dzień będzie jak dzień w niebie na ziemi. Bóg pragnie, aby każdy dom tak wyglądał.

Biblia zaczyna się od małżeństwa Adama i Ewy i kończy się małżeństwem Chrystusa z Jego ludem, Kościołem. Kiedy Bóg przeprowadził pierwszy ślub, Adama i Ewy, pragnął, aby ich dni były jak dni nieba na ziemi. Ich pierwszym domem był raj, Eden. Jednak szatan tam przyszedł i zmienił ich dom w piekło. W dzisiejszych czasach wiele jest domów na całym świecie, gdzie panuje piekielna atmosfera. Ale chwała Bogu, że to nie koniec historii. Biblia mówi nam, jak tu w Edenie, zaraz po tym jak Adam zgrzeszył, Bóg obiecał wysłać Swojego Syna, aby rozwiązać problem, który stworzył szatan. Tutaj właśnie zauważamy tę wielką prawdę: że Bóg jest zawsze po naszej stronie przeciwko diabłu. Zanim Bóg przeklął ziemię za grzech Adama, powiedział Adamowi i Ewie, że przez kobietę przyjdzie potomstwo, które zmiażdży głowę diabła. Dopiero po tym Bóg wydał na nich karę. Pomimo tego, że diabeł przybył i narobił bałaganu, Bóg chciał, aby Adam i Ewa dowiedzieli się, że On jest po ich stronie przeciwko diabłu. Bez względu na to, co diabeł uczyniłby w jakimkolwiek domu, Bóg jest w stanie zrobić z tym porządek. On pragnie przywrócić nasze domy do pierwotnego planu, w którym dni naszego życia byłyby dniami nieba na ziemi. A teraz, kiedy przyszedł Chrystus i dokonano dzieła odkupienia, jest to realna możliwość dla każdego z nas. Chcę powiedzieć trzy rzeczy o wzajemnej miłości.

1. Miłość wyraża uznanie: Bóg zawarł w Biblii całą księgę o miłości małżeńskiej, Pieśń nad Pieśniami. Wszystkie pary małżeńskie powinny sobie nawzajem czytać tę księgę! To niesamowite jak Wszechmogący Bóg oczekuje, że mąż i żona będą ze sobą rozmawiać! Księga ta jest tak samo natchnionym Pismem, jak inne pozostałe księgi w Biblii! Pozwólcie, że przeczytam wam kilka fragmentów z tej książki, abyśmy wszyscy mogli nauczyć się doceniać siebie nawzajem jako mężowie i żony. Wszyscy jesteśmy skąpi, jeżeli chodzi o wyrażanie uznania. Potrafimy z łatwością skrytykować, ale ciężko nam przychodzi docenianie drugiej osoby. Patrzymy na ludzi i znajdujemy w nich wiele wad. Taka jest ludzka natura. I w ten właśnie sposób oskarżyciel, diabeł zdobywa przyczółek w naszym życiu. Z drugiej strony, Bóg zdobywa taki przyczółek, kiedy patrzymy na innych i znajdujemy w nich coś wartego docenienia. Każdy z nas może zbadać własne postępowanie w tej kwestii.

Spójrzmy, co mąż mówi swojej żonie w Księdze Pieśni nad Pieśniami : Jakże jesteś piękna, moja droga miłości, od stóp do głów – piękna, niezrównana i absolutnie bez skazy. Jesteś tak piękna jak zachwycające wizje mojej ekstazy. Twój głos koi, a twoja twarz jest zachwycająca. Jesteś piękna, wewnątrz i na zewnątrz, twoje piękno jest absolutne, moja droga przyjaciółko. Jesteś rajem. Uchwyciłaś moje serce. Patrzyłaś na mnie i zakochałem się. Jedno spojrzenie w moją stronę i byłem beznadziejnie zakochany! Moje serce zostało uniesione. O, uczucia i pożądanie, które w sobie mam, kiedy cię widzę. Nikt inny mnie nie interesuje! Nie ma nikogo takiego jak ty na ziemi, nigdy nie było i nigdy nie będzie. Jesteś kobietą bezkonkurencyjną. A teraz posłuchajmy, co mówi żona. Oto jej odpowiedź: A ty, mój drogi kochanku, jesteś taki przystojny! Jesteś jeden na milion, nie ma nikogo takiego jak ty. Jesteś mocny jak skała, twoje słowa są ciepłe, są jak pocałunki, a twoje pocałunki to słowa, wszystko w tobie mnie zachwyca, stale przechodzi mnie dreszcz, tęsknię za tobą i rozpaczliwie cię pragnę. Twoja nieobecność jest dla mnie bolesna. Zarzucę na ciebie swoje ramiona i będę cię mocno trzymać i nie pozwolę ci odejść. Jestem tylko twoja, a ty jesteś moim jedynym kochankiem, moim jedynym mężczyzną.

2. Miłość szybko wybacza: miłość nie jest skora do obwiniania, ale szybko wybacza. W każdym małżeństwie będą problemy między mężem, a żoną. Jednak jeśli nie rozwiążesz tych problemów, a jedynie je odrzucisz, z czasem na pewno rozgorzeją. Zatem bądźcie prędcy zarówno do wybaczania, jak i proszenia o wybaczenie. Nie czekajcie do wieczora, aby to zrobić. Jeśli rano w stopę wbije ci się cierń, natychmiast go wyciągniesz, nie będziesz czekać do wieczora. Jeśli skrzywdziłeś współmałżonka, wbiłeś mu cierń. Wyjmij go natychmiast. Proś o przebaczenie i sam szybko też wybacz.

3. Miłość chętnie współdziała razem ze swoim partnerem, nie samotnie : jakże inaczej wyglądałaby historia człowieka, gdyby diabeł przyszedł, aby kusić Ewę w ogrodzie, a ona odpowiedziałaby mu: “Pozwól mi najpierw poradzić się mego męża, zanim podejmę decyzję “. Jakże inaczej wyglądałaby ta historia. Pamiętaj, że wszystkie problemy na świecie powstały, ponieważ jedna kobieta podjęła samodzielną decyzję, podczas gdy Bóg podarował jej towarzysza, z którym mogła tę decyzję skonsultować, przed jej podjęciem. Prawdziwa miłość zawsze współdziała. Dwoje to zawsze lepiej, niż jedno.

Zac Poonen