Aktualności

Trzy wymogi aby stać się Bożym mówcą

Trzy wymogi aby stać się Bożym mówcą

dnia 4 stycznia 2019

W Jeremiasza 15:16-21 widzimy trzy wymogi aby stać się Bożym mówcą.

Po pierwsze: „ Ilekroć pojawiały się twoje słowa, pochłaniałem je; twoje słowo było mi rozkoszą i radością mojego serca”. Boże Słowo powinno być rozkoszą i radością naszego serca. Tak jak biznesmen czerpie radość z robienia pieniędzy, tak samo ty powinieneś czerpać radość ze studiowania Bożego Słowa. W dzisiejszych czasach, wielu ludzi chce być głosicielami, ale nie poświęcają czasu na głębokie studiowanie Bożego Słowa, nie traktują Bożego Słowa jako rozkosz i radość ich serc.

Po drugie: „Nigdy nie siadam dla zabawy w gronie wesołych” (Jeremiasza 15:17). Podczas gdy inni urządzali przyjęcia i bawili się, Jeremiasz oddalał się by przebywać sam na sam z Bogiem. Jeśli nie zdyscyplinujesz się by trzymać się z daleka od żartownisiów tego świata, nigdy nie staniesz się mówcą Boga. Nie chcę przez to powiedzieć, że poczucie humoru i czyste żarty są złe. Jednak wielu chrześcijan nie wie gdzie się zatrzymać w tej dziedzinie, są wiecznymi żartownisiami. Jeremiasz wiedział, że powinien stronić od takich ludzi.

Po trzecie: Jeremiasz skarżył się do Boga w wersecie 18 mówiąc: „ Czemu moja boleść trwa bez końca, a moja rana jest nieuleczalna i nie chce się goić? Jesteś mi jak strumień zawodny, jak wody niepewne”. Pan odpowiedział mu mówiąc: Nigdy nie zwracaj się do mnie w ten sposób”. Pan zganił Jeremiasza z powodu Jego słów niewiary (Jeremiasza 15:19). Bóg nigdy nas nie zawodzi. On nie jest jak strumień zawodny. Jeremiasz polegał na swoich uczuciach i patrzył na okoliczności. Pan przemówił do niego, „Jeżeli zawrócisz, i pozbędziesz się zwyczaju mówienia pustych słów (jak te, które właśnie wypowiedziałeś – słowa czcze, bezużyteczne i pełne niewiary) upewnisz się, że mówisz tylko cenne słowa (wiary i dobroci), to wtedy staniesz się moimi ustami”.

Jak wielu z nas chciało by być ustami Boga? Nie mówię o tym aby być głosicielem nudnych kazań, które pochodzą z jakiejś książki, którą przeczytałeś, ale by być Bożym mówcą. Jeśli chciałbyś się nim stać, to nie trać czasu na bezużyteczne rzeczy, ale odzyskaj swój czas i spędź go na studiowaniu Bożego Słowa. Niech to będzie twoją rozkoszą. Zaprzestań bezużytecznych rozmów, zawsze mów słowa wiary i tylko to co dobre we wszystkich twoich rozmowach. Wtedy Pan uczyni Cię Jego ustami. Bóg nie jest stronniczy.

Zac Poonen – CFC India